Κυριακή  15/11/2014 πρωτάθλημα Α΄ κατηγορίας Ε.Π.Σ.Μ  2ος Όμιλος.

ΝΕΑ ΓΕΝΕΑ ΑΣΒΕΣΤΟΣΤΟΧΩΡΙΟΥ - ΑΣΤΡΑΠΗ ΜΕΣΑΙΟΥ   1-1

Σ΄ ένα αμφίρροπο παιχνίδι που έγινε στο Ασβεστοχώρι η Νέα Γενεά και η Αστραπή Μεσαίου αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 1-1. Προηγήθηκε το Ασβεστοχώρι στο πρώτο ημίχρονο και η Αστραπή ισοφάρισε στο πρώτο 20΄ του δευτέρου ημιχρόνου με τον Γιώργο Μαρκίδη. Η Αστραπή διαμαρτύρεται για ένα κανονικό γκολ  του Αλέξανδρου Μαρμαρίδη στο 90΄που κακώς ακυρώθηκε από τον διαιτητή σαν φάουλ. Δυο δοκάρια είχε το Ασβεστοχώρι από ένα σε κάθε ημίχρονο. Τέλος η Αστραπή υποχρεώθηκε να παίξει με 10 παίκτες από το 82΄ όταν ο Αναστάσιος Μαρμαρίδης απώθησε αντίπαλο ποδοσφαιριστή.

ΑΣΤΡΑΠΗ: Προπονητής Κυριάκος Καραπαναγιωτίδης, γυμναστής Αβραάμ Σαπρανίδης, σύνθεση: Κουρουζίδης, Ρ. Αμανατίδης (Γ. Πασχαλίδης), Αν. Μαρμαρίδης, Σπ. Ανανιάδης, Αλ. Μαρμαρίδης, Χ. Μαρμαρίδης (Καραπαναγιωτίδης), Π. Λαζαρίδης, Γκ. Σουκασβίλη, Χ. Λαζαρίδης (αρχηγός), Φ. Σουκάντος,  Γ. Τσολακίδης (Γ. Μαρκίδης).

Πηγή: Μ.Π.Σ. ΜΕΣΑΙΟΥ Ο ΠΟΝΤΟΣ