Τετάρτη  15/10/2014 πρωτάθλημα Α΄ κατηγορίας Ε.Π.Σ.Μ.

ΔΟΞΑ ΔΡΥΜΟΥ-ΑΣΤΡΑΠΗ ΜΕΣΑΙΟΥ   0-0

Σ’  ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι και με δυο ευκαιρίες για την κάθε ομάδα η Δόξα Δρυμού και η Αστραπή Μεσαίου αναδείχθηκαν ισόπαλες με 0-0. Στο πρώτο ημίχρονο εκτός από ένα δοκάρι που είχε η Αστραπή, που προήλθε από κόντρα δεν έγινε τίποτα το αξιόλογο αν και είχε μια ελαφρά υπεροχή. Στο δεύτερο ημίχρονο το ίδιο σκηνικό, η μόνη οργανωμένη κι αξιόλογη ευκαιρία ήταν με τον Χαρίτων Λαζαρίδη όταν με ψαράκι κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι, το ίδιο και η Δόξα. Από ένα πέναλτι ζήτησαν και οι δυο ομάδες. Στο πρώτο ημίχρονο η Αστραπή ζήτησε πέναλτι σε χέρι αμυντικού της αντίπαλης ομάδας μέσα στην περιοχή που αλλοίωσε την πορεία της μπάλας και η Δόξα στα τελευταία δυο λεπτά του αγώνα όταν σε σύγκρουση του επιθετικού της με τον τερματοφύλακα της Αστραπής έπεσε στο έδαφος.

ΑΣΤΡΑΠΗ: Προπονητής Κυριάκος Καραπαναγιωτίδης, γυμναστής Αβραάμ Σαπρανίδης, σύνθεση: Β. Κουρουζίδης, Ρ. Αμανατίδης, Αν. Μαρμαρίδης, Αλ. Μαρμαρίδης, Σ. Ανανιάδης, Π. Λαζαρίδης (Ν. Ιωσηφίδης), Χ. Λαζαρίδης (αρχηγός), Γ. Μαρκίδης,  Γ. Τσολακίδης, Γκ. Σουχασβίλη (Γ. Πασχαλίδης) (Χ. Μαρμαρίδης), Φ. Σουκάντος.

Πηγή: Μ.Π.Σ. Μεσαίου Ο ΠΟΝΤΟΣ