Κυριακή  19/10/2014 πρωτάθλημα Α΄ κατηγορίας Ε.Π.Σ.Μ.

ΑΣΤΡΑΠΗ ΜΕΣΑΙΟΥ - ΑΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ   1-2

Δεν τα κατάφερε η Αστραπή Μεσαίου, έχασε μέσα στο γήπεδο της από τον ΑΣ Νεάπολης  2-1. Το παιχνίδι ήταν αμφίρροπο στο πρώτο ημίχρονο,  η Αστραπή στο 30΄ευτύχησε να προηγηθεί στο σκορ με φάουλ του Γκίου Σουκασβίλη κι ο ΑΣ Νεάπολης ισοφάρισε με τον ίδιο τρόπο 10 λεπτά αργότερα. Στο δεύτερο ημίχρονο και ειδικά στο τελευταίο εικοσάλεπτο ο ΑΣ Νεάπολης παίζοντας κυρίως με αντεπιθέσεις, γιατί η Αστραπή βγήκε μπροστά να πετύχει τέρμα, έχανε σημαντικές ευκαιρίες για να αυξήσει το σκορ. Σε μία από αυτές  στο 90΄ο Γιώργος Παναγιωτάτος με ατομική προσπάθεια που ξεκίνησε από το κέντρο του γηπέδου κι αφού πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του εκτέλεσε τον τερματοφύλακα της Αστραπής διαμορφώνοντας το τελικό 2-1.

ΑΣΤΡΑΠΗ: Προπονητής Κυριάκος Καραπαναγιωτίδης, γυμναστής Αβραάμ Σαπρανίδης, σύνθεση: Π. Αμανατίδης, Ρ. Αμανατίδης, Αν. Μαρμαρίδης, Αλ. Μαρμαρίδης, Ν. Ιωσηφίδης, Σ. Ανανιάδης, Γ. Μπέκας (Φ. Σουκάντος), Π. Λαζαρίδης, Χ. Λαζαρίδης (αρχηγός) (Γ. Μαρκίδης),  Γ. Τσολακίδης (Πασχαλίδης), Γκ. Σουκασβίλη.

Πηγή: Μ.Π.Σ. Μεσαίου Ο ΠΟΝΤΟΣ